Obilježena 89. obljetnica  „Senjskih žrtava“

DSC_0915

U znak sjećanja na poginule  Gospićane u Senju, prije 89 godina, na grobnicu „Senjskim žrtvama“ u Gradskom groblju Svete Marije Magdalene,  vijence su položili i svijeće zapalili pročelnik u Gradskoj upravi Josip Dragičević, pročelnik u Ličko senjskoj županiji Juraj Verzon, predstavnici Hrvatske vojske, policije  i udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

9. svibnja 1937.godine, u Senju su jugoslavenski žandari bez povoda pucali u skupinu mladih Gospićana koji su sa hrvatskom zastavom došli u grad pod Nehajem na skup, gdje su pjevali hrvatske pjesme. Na kamion Gospićana žandari su otvorili vatru i tom prilikom je ubijena  jedna djevojka Katica Tonković i šest  mladića Tomo Nikšić, Nikola Bevandić, Marko Smolčić, Frane Jelača, Petar Frković, Jakov Milković. 

Molitvu za  njihovu  žrtvu predvodio je  gospićki župnik o. Marko Maglić

Podijeli novost

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Skip to content