U znak sjećanja na poginule Gospićane u Senju, prije 89 godina, na grobnicu „Senjskim žrtvama“ u Gradskom groblju Svete Marije Magdalene, vijence su položili i svijeće zapalili pročelnik u Gradskoj upravi Josip Dragičević, pročelnik u Ličko senjskoj županiji Juraj Verzon, predstavnici Hrvatske vojske, policije i udruga proisteklih iz Domovinskog rata.
9. svibnja 1937.godine, u Senju su jugoslavenski žandari bez povoda pucali u skupinu mladih Gospićana koji su sa hrvatskom zastavom došli u grad pod Nehajem na skup, gdje su pjevali hrvatske pjesme. Na kamion Gospićana žandari su otvorili vatru i tom prilikom je ubijena jedna djevojka Katica Tonković i šest mladića Tomo Nikšić, Nikola Bevandić, Marko Smolčić, Frane Jelača, Petar Frković, Jakov Milković.
Molitvu za njihovu žrtvu predvodio je gospićki župnik o. Marko Maglić









