Otvoren socijalni dijalog u Gradu Gospiću

gospić-24092024-1536x801

Gospić, 24. rujna 2024. – Kolektivno pregovaranje temeljni je alat koji sindikat koristi u poboljšanju radnih uvjeta i prava članova. Cilj je ugovoriti višu razinu prava od one koja je zajamčena zakonom, ali i urediti druga važna pitanja za određenu djelatnost/poslodavca, a koja nisu propisana zakonima.

Još jedan gradonačelnik koji je prepoznao vrijednost i važnost kolektivnog pregovaranja, kao dijela Europskog stupa socijalnih prava, je gradonačelnik Grada Gospića Darko Milinović.

Socijalni partneri imaju ključnu ulogu u ostvarivanju i provedbi Europskog stupa socijalnih prava, sklapanju sporazuma i pravom na kolektivno pregovaranje i kolektivno djelovanje.

I zato pozdravljamo otvaranje socijalnog dijaloga SDLSN RH i Grada Gospića sa svrhom sklapanja kolektivnog ugovora. Svim sudionicima, posebice našoj sindikalnoj povjerenici u Gradu Gospiću Đurđici Blažević, želimo konstruktivne i uspješne pregovore.

Izvor: Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika RH

Podijeli novost

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Novosti

Zatvoren Javni poziv za višestambene jedinice

Grad Gospić obavještava građane da je Javni poziv za sufinanciranje izrade izvješća o energetskom pregledu i izrade energetskog certifikata za višestambene jedinice, objavljen u okviru

Novosti

Usvojeni akti s 5. sjednice Gradskog vijeća

27. veljače 2026. godine održana je 5. sjednica Gradskog vijeća Grada Gospića na kojoj su razmatrani i usvojeni slijedeći akti 1. Odluka o kriterijima i

Skip to content